Jak uszczelnić pęknięcia dachu?

Powstające wraz z czasem pęknięcia powierzchni dachu należy jak najszybciej zabezpieczyć. Pozostawienie takich nieszczelności może doprowadzić do pojawienia poważnego uszkodzenia dachu. Woda, która dostanie się wgłąb takiego defektu z czasem sprawi, że dojdzie do zawilgocenia powierzchni dachu. Uszczelnienie takiego połączenia jest problematyczne i należy użyć odpowiednio przygotowanego systemu, który charakteryzuje się dużą elastycznością i trwałością. Zastosowanie niewłaściwych środków może doprowadzić do poważnego problemu, a w konsekwencji nawet do zniszczenia całego dachu. Zobacz, jak w prostych krokach uszczelnić pęknięcia w dachu. 

Nie należy ignorować nawet tych najmniejszych pęknięć. Pozostawienie ich może doprowadzić do odspajania się wierzchnich warstw a co za tym idzie do bardzo kosztownych szkód. Dlatego tak ważne jest, aby uszczelnić to połączenie. Poniżej przedstawiamy sposób w jaki można we własnym zakresie przeprowadzić zabezpieczenie pęknięć na dachu.

Przygotowanie powierzchni

Bardzo ważnym elementem zabezpieczania dachu jest dokładne oczyszczenie i naprawienie wszystkich uszkodzeń na jego powierzchni. W tym celu należy pozbyć się stałych elementów, oczyścić powierzchnie wodą z detergentem a następnie dokładnie ją zmyć, aby usunąć środki myjące. Systemu nie należy stosować na nową papę (musi być sezonowana przynajmniej rok) i nowy beton (stosować po 1-3 miesiącach od nałożenia). Starannie przygotowana powierzchnia pozwoli na dokładne przyleganie powłok do podłoża.

Nakładanie wzmocnienia

Odpowiednio przygotowana, sucha powierzchnia jest gotowa do nakładania siatki wzmacniającej. Wzmocnienie należy położyć na pęknięciu zachowując 5 cm zapas przy nakładaniu siatek obok siebie.

PEKNIECIE

Nakładanie powłoki uszczelniającej Elastodeck

Elastodeck to bezspoinowa, płynna powłoka uszczelniająca, niewymagająca zrywania wcześniejszych warstw pokryć dachowych. Tworzy jednolite (bez spoin i łączeń)elastyczne (200%), trwałe zabezpieczenie. Zapewnia długoletnią ochronę oraz wyjątkowy efekt dekoracyjny. Membrana dachowa Elastodeck to doskonała alternatywa dla pokryć bitumicznych.

Bez łączeń:
bezspoinowa powłoka, bez łączeń, zapewnia długoletnią szczelność na skomplikowanych dachach.

Ikona bez łączeń

Elastyczna:
elastyczne pokrycie dachowe to trwała szczelność w newralgicznych miejscach np. na styku różnych materiałów.

Ikona elastyczna

Lekka:
lekkie (ok. 1 kg/m² dachu) uszczelnienie nie obciąża nadmiernie konstrukcji dachu.

Ikona lekka

Jasna:
jasna membrana odbija więcej światła i ogranicza nagrzewanie dachu i budynku.

Ikona lekka

Po rozłożeniu siatki wzmacniającej możemy zacząć nakładanie Powłoki uszczelniającej Elastodeck przy użyciu pędzla, wałka lub napędu hydrodynamicznego. Pierwsza warstwa nanoszona jest z 25% rozcieńczeniem, aby poprawić przyczepność siatki zabezpieczającą do powierzchni. Kolejne, nierozcieńczone warstwy nakładane są po wyschnięciu poprzedniej (min. 6 godzin). Aby uzyskać najlepsze uszczelnienie dachu należy nałożyć ok. 1,3-1,5 kg na m². Taką grubość uzyskamy nakładając 2-3 warstwy powłoki. Bardzo ważne jest, aby spod powłoki uszczelniającej nie przebijała struktura siatki.

Stosując system Elastodeck uzyskujemy trwałą, elastyczną, odporną na promieniowanie UV i trudne warunki powierzchnie dachową. Jak widać proces nie jest skomplikowany, więc nie musi być przeprowadzany przez wyspecjalizowaną ekipę, dzięki czemu dodatkowo ograniczymy koszty przeprowadzenia uszczelnienia dachu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *