Jak uszczelnić dach zimą?

Zima to prawdziwy sprawdzian dla kondycji i szczelności naszego dachu. Często dopiero w trudnych warunkach i przy silnych opadach okazuje się, że uszczelnienie naszego dachu zawodzi. Całe szczęście dzisiaj nie musimy czekać na poprawę pogody i bezradnie patrzeć jak przeciekający dach niszczeje, a woda zalewa pomieszczenia. Na rynku są dostępne preparaty które pozwolą nam wykonać konieczne naprawy nawet w trudnych warunkach pogodowych.

uszczelnianie-dachu-zima

W dzisiejszym artykule przedstawimy Państwu prosty i sprawdzony sposób na naprawę przeciekającego dachu zimą. Użycie tego systemu jest tak proste, że stosując się do naszych wskazówek bez problemu poradzą sobie Państwo sami bez ponoszenia dodatkowych kosztów zatrudnienia specjalistów.

Do uszczelnienia dachu w trudnych warunkach pogodowych najlepiej użyć specjalistycznych mas uszczelniających. W pierwszym kroku musimy ocenić jak duże szkody i pęknięcia będziemy musieli nimi pokryć.

  • Dla szczelin nie większych niż 2 mm zalecamy użyć masy uszczelniającej RD-Repair. Jest to środek który tworzy elastyczną, dobrze przylegającą powłokę nie przepuszczającą wody.
  • Dla szczelin nie większych niż 5 mm zalecamy użyć masy uszczelniającej RD-Repair Fiber. Masa uszczelniająca RD-Repair Fiber podobnie jak RD-Repair tworzy elastyczną powłokę wodoszczelną ale dodatkowo jest wzbogacona o włókna mostkujące.
  • Dla szczelin większych niż 5 mm zalecamy użycie masy uszczelniającej RD-Repair oraz siatki wzmacniającej.

Przygotowanie powierzchni

Przygotowanie powierzchni to ważny element każdej naprawy. To od prawidłowego przygotowania dachu będzie zależeć czy nakładana masa uszczelniająca będzie dobrze przylegać do podłoża. Najważniejsze aby dokładnie usunąć i wyczyścić wszelkie luźne elementy – brud, tłuszcz, zalegające liście oraz mech. Podłoże musi być starannie oczyszczone twardą szczotką, a następnie zwilżone mokrą gąbką.

Nakładanie warstwy uszczelniającej

Po przygotowaniu dachu możemy przejść do nakładania masy uszczelniającej na wilgotną powierzchnię.

  1. Należy dokładnie wymieszać masę (szczególnie jeżeli korzystamy w masy zawierającej włókna).
  2. Przy uszkodzeniach większych niż 5 mm przed nałożeniem masy uszczelniającej należy nałożyć przyciętą siatkę wzmacniającą. Siatkę nakładamy na całą szczelinę zostawiając 5 cm zakładu na brzegi.
  3. Na szczelinę nakładamy jedną warstwę masy uszczelniającej. Możemy to zrobić za pomocą pędzla lub szpachelki. Ważne aby masę nakładać prostopadle do pęknięć co zapobiegnie pękaniu podczas ruchów podłoża.

uszczelnianie-dachu

Tego typu naprawę dachu można przeprowadzić w każdych warunkach pogodowych nawet podczas deszczu i niskich temperatur. Jeżeli mają Państwo pytania lub uwagi zachęcamy do podzielenia się nimi w komentarzach lub skontaktowania się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *