Uszczelnianie tarasu, balkonu
Proponujemy Państwu sprawdzony, skuteczny i łatwy w aplikacji system do uszczelniania i izolacji tarasów i balkonów. Oferowany system powłok spełnia dwie role: uszczelnia tj. chroni przed wodą i śniegiem oraz zapewnia estetyczne wykończenie tarasu, balkonu. Do uszczelnienia zalecamy użycie membran, które cechują się trwałą elastycznością, aby do maksimum ograniczyć możliwość pęknięcia izolacji.
Powłoka do uszczelnienia balkonu i tarasu Elastodeck wzmocniona włókniną wzmacniającą są wysoce odporne na ruchy podłoża. Wykończenie uszczelnienia wysokiej jakości lakierem poliuretanowym Monovar PU lub nawierzchniami poliuretanowymi RD-Aquatop PU / Hydrograff HP umożliwia natomiast uzyskanie łatwo zmywalnej, estetycznej powierzchni.
Produkty do uszczelnienia tarasu, balkonu
Filmy instruktażowe dot. uszczelniania balkonu, tarasu
Zapraszamy do obejrzenia filmów instruktażowych dot. uszczelniania balkonów i tarasów.
Jak uszczelnić taras?
Hydroizolacja tarasu betonowego
Najczęściej spotykane problemy przy uszczelnianiu tarasów
Aplikacja produktów dot. uszczelniania tarasu, balkonu
Przedstawiamy porady techniczne dotyczące aplikacji produktów do uszczelniania tarasów i balkonów.
Jak uszczelnić przeciekający taras?
Zapraszamy do przeczytania artykułu, w którym krok po kroku przedstawiamy jak skutecznie uszczelnić przeciekający taras z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów odpornych na wilgoć, promieniowanie UV, kwaśne deszcze, niekorzystne i skrajnie zmienne warunki atmosferyczne.
Uszczelnianie balkonu, tarasu Najczęściej zadawane pytania
Jaka jest oczekiwana trwałość systemu uszczelniającego?
Oczekiwana trwałość oferowanego systemu uszczelniającego to 10 lat+. Nie znaczy to natomiast, że po tym czasie system straci szczelność! Jeśli wszystkie komponenty zostaną nałożone zgodnie z instrukcją aplikacji oraz zasadami dobrej praktyki malarskiej, a użytkowana powłoka nie będzie narażona na obciążenia większe, niż ruch pieszy, system może wytrzymać znacznie dłużej. Jednak należy pamiętać, że warstwa wykończeniowa systemu może wymagać odnowienia z powodów estetycznych.
W jakich miesiącach można aplikować system uszczelniający?
Systemy uszczelniające nie mogą być aplikowane późną jesienią, zimą oraz wczesną wiosną. W tym czasie występuje zbyt niska temperatura (odpowiednia temp. aplikacji to min. 8oC) oraz zbyt duża wilgotność. Z reguły uszczelnienie można aplikować od początku maja do końca września bez większych przeciwwskazań. Należy zachować ostrożność przy aplikacji w październiku i kwietniu, aby nie zamknąć wilgoci w uszczelnianym podłożu. Aplikacja systemu od listopada do marca jest praktycznie niemożliwa ze względu na warunki atmosferyczne. Nie polecamy aplikacji takiego systemu w tych miesiącach.
Czy można uszczelnić balkon/taras z płyt OSB?
Tak. Powłoka uszczelniająca Elastodeck posiada doskonałą przyczepność do zróżnicowanych podłoży, w tym płyt OSB. Elastodeck na płyty OSB aplikujemy tak samo, jak w przypadku innych materiałów, tj. w ilości 1,5 kg/m2 na włókninę wzmacniającą.
Czy jest możliwe ponowne przemalowanie balkonu/tarasu po nałożeniu systemu uszczelniającego w celu odświeżenia koloru?
Takie rozwiązanie jest możliwe. Należy wtedy zmatowić powierzchnię tarasu/balkonu, a następnie odkurzyć, zmyć wodą z detergentem celem pozbycia się tłuszczu i kurzu, obficie spłukać wodą celem pozbycia się resztek detergentu oraz pozwolić powierzchni wyschnąć. Tak przygotowane podłoże można po raz kolejny malować.
Czy można w łatwy sposób naprawić uszkodzoną powłokę systemu uszczelniającego?
Tak, jeśli powierzchnia uszkodzenia jest mała należy jedynie zamalować to miejsce za pomocą Elastodecku (dostępne są 1 kg opakowania), a następnie wybraną warstwą wykończeniową. W przypadku większych uszkodzeń polecamy wyciąć dookoła uszkodzenia fragment i uzupełnić go przy użyciu Elastodecku z włókniną wzmacniającą. Należy jednak mieć świadomość, że po pomalowaniu uzupełnień warstwą wykończeniową może być dostrzegalna różnica w kolorze między starą a nową powłoką.
Czy można używać mebli na balkonie/tarasie pokrytym systemem tarasowym?
Jak najbardziej. Należy jednak pamiętać, że systemy są bardzo elastyczne i dość miękkie. Ostre zakończenia nóg mebli mogą uszkodzić powłokę. Jeżeli zakończenia nóg mebli są ostre zalecamy ich zabepieczenie np. za pomocą podkładek filcowych lub gumowych.
Czy na podłożu widać łączenia włókniny wzmacniającej?
Łączenia włókniny wzmacniającej należy wykonać na "zakładkę" 5-10 cm. W miejscu łączenia zawsze będziemy mieli dwa razy więcej włókniny. Jeśli włóknina zostanie starannie rozłożona i zamalowana, gdy jedna warstwa przylega gładko do drugiej, po naniesieniu warstwy wykończeniowej można uzyskać powłokę, na której nie widać łączeń. Jeśli nie zrobimy tego precyzyjnie, łączenia włókniny mogą być widoczne.
Co to oznacza, że płatki dekoracyjne maskują nierówności?
Dodatek płatków dekoracyjnych poprawia wygląd balkonu/tarasu oraz pomaga zamaskować nierówności posadzki i strukturę włókniny wzmacniającej. Rozrzucone płatki sprawiają, że posadzka przestaje być w jednolitym kolorze i dzięki temu mniej widoczne są jej niedoskonałości. Płatki dekoracyjne pozwalają uzyskać także delikatne - dobre właściwości antypoślizgowe. Posadzka pozostaje przy tym nadal łatwo zmywalna.
Jeżeli interesuje Państwa izolacja i uszczelnienie tarasu, balkonu
prosimy o kontakt info@noxan.pl