Grunt na płytki Rust-Oleum 3333 - pod farby i powłoki żywiczne
Grunt do płytek ceramicznych i gładkich, zwartych powierzchni RO 3333
Grunt na płytki Rust-Oleum 3333 jest wysokiej jakości spoiwem pomiędzy nieporowatym materiałem, a docelową farbą. Doskonale wiąże farbę z powierzchnią, nie pozwalając na jej odspajanie. Grunt przeznaczony jest do aplikacji na nieporowate, zwarte materiały. Idealnie sprawdza się jako grunt sczepny na płytki przed zastosowaniem Farby do płytek Hydropox. Szczególnie w przypadku kafelek znajdujących się na posadzkach oraz w miejscach narażonych na dużą wilgotność.
Grunt do płytek ceramicznych 3333 oparty jest na bazie dwuskładnikowych, wodorozcieńczalnych żywic epoksydowych. Posiada niską zawartość LZO, dzięki czemu nie wydziela uciążliwych zapachów podczas aplikacji. Może być pokryty szeroką gamą powłok nawierzchniowych, w tym praktycznie wszystkimi materiałami epoksydowymi, poliuretanowymi, chlorokauczukowo-poliwinylowymi oraz akrylowymi.
Grunt Rust-Oleum 3333 przeznaczony jest do zastosowania na podłoża, takie jak:
- płytki ceramiczne,
- mechanicznie zacierany nieporowaty beton,
- metale nieżelazne, w tym: aluminium, stal nierdzewna lub nowa ocynkowana ogniowo stal,
- tworzywa termoplastyczne, takie jak zbrojone włókna poliestrowe lub epoksydowe itp.
Grunt do malowania płytek RO 3333 jest łatwy w aplikacji, może być nakładany pędzlem, wałkiem lub natryskiem bezpowietrznym. Wytrzymuje podwyższoną wilgotność powietrza i wilgoć oraz regularne mycie z użyciem chemikaliów, jeśli jest pokryty odpowiednim systemem nawierzchniowym.
Cena
Grunt na płytki RO3333
od 4,00 zł netto/m²
Opakowania
Kolor
- Jasny szary
Przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od kolorów fabrycznych.
Wydajność
- 25 - 30 m²/l
System na zdjęciach powyżej: Grunt RO 3333 + Posadzka epoksydowa ProFloor Plus
Filmy instruktażowe, porady:
Filmy instruktażowe
Zapraszamy do obejrzenia poniższego filmu instruktażowego, który krok po kroku przedstawia aplikację gruntu RO 3333 na płytkach podłogowych i wykończenie go wytrzymałą Farbą do płytek Hydropox.
Malowanie płytek podłogowych. Farba do płytek Hydropox z gruntem RO 3333.
Aplikacja gruntu na płytki ceramiczne Rust-Oleum 3333:
1. Wyczyść płytki
2. Połącz oba składniki gruntu
3. Ostrożnie wymieszaj
4. Nałóż na podłoże
Przygotowanie podłoża:
W przypadku płytek przygotowanie powierzchni jest kluczowym procesem umożliwiającym uzyskanie trwałej przyczepności powłoki do podłoża. Przed malowaniem płytki muszą być wolne od luźnych elementów, kurzu, kamienia, odtłuszczone i suche.
Usunięcie kamienia: W pierwszej kolejności, zwłaszcza w obszarach narażonych na kontakt z wodą (jak wokół kranów czy w prysznicach), konieczne jest usunięcie wszelkich osadów kamienia. Możesz to zrobić, stosując dostępne w handlu preparaty do usuwania kamienia. Należy je nałożyć zgodnie z instrukcją na opakowaniu, aby skutecznie pozbyć się niechcianych osadów.
Odtłuszczenie powierzchni: Kolejnym krokiem jest dokładne oczyszczenie płytek z tłuszczu i kurzu. Najlepiej zrobić to, używając ciepłej wody wymieszanej z detergentem, np. płynem do mycia naczyń. Tak przygotowaną mieszanką myj płytki, a następnie spłucz je obficie wodą, aby usunąć wszelkie resztki detergentu. Ważne jest, by po tej operacji pozwolić powierzchni całkowicie wyschnąć.
Matowienie gładkich płytek: Jeśli masz do czynienia z bardzo gładkimi płytkami, np. glazurą, które są trudniejsze w malowaniu ze względu na swoją nieporowatą powierzchnię, należy je dodatkowo zmatowić. Użycie drobnego papieru ściernego lub szlifierki pozwoli na stworzenie lepszej przyczepności dla farby. Pamiętaj, aby szlifować już czyste płytki, aby uniknąć wcierania brudu. Po zmatowieniu, powierzchnię należy ponownie odpylić, ponownie zmyć i spłukać. Powierzchnia powinna całkowicie wyschnąć.
Matowienie płytek jest szczególnie zalecane w przypadku płytek narażonych na większe obciążenia tj. płytek posadzkowych oraz wszelkich płytek narażonych na wilgoć.
Dzięki tym krokom, powierzchnia płytek będzie odpowiednio przygotowana do malowania, co zwiększy szansę na trwały i estetyczny efekt końcowy.
Malowanie:
Dokładnie wymieszać obydwa komponenty przed zmieszaniem ich ze sobą. Mieszać metodą wytrząsania lub mieszadłem wolnoobrotowym. Stosunek mieszania objętościowo: 0,72 l bazy na 0,28 l utwardzacza. Czas stosowania: 2 godziny w 20°C; po 2 godzinach materiał nie nadaje się do użycia (zostaje utwardzony).
Pędzel: rozcieńczać 20% obj. wodą. Stosować pędzle z długiego, naturalnego/syntetycznego włosia. Sprawdzić grubość na mokro, unikać nakładania zbyt grubej warstwy preparatu. Minimalnie należy wymalować 25 m2/l.
Wałek: rozcieńczać 20% obj. wodą. Stosować wałki z krótkim włosiem moherowym lub welwetowym. Sprawdzić grubość warstwy mokrej, unikać nadmiernej grubości. Minimalnie należy wymalować 25 m2/l.
Natrysk powietrzny: rozcieńczać do 20% obj. wodą, średnica dyszy 1,2 ÷ 2,0 mm, ciśnienie rozpylania: 2 ÷ 4 atm. Sprawdzić grubość warstwy mokrej, unikać nadmiernej grubości. Minimalnie należy wymalować 25 m2/l.
Czyszczenie: czyścić natychmiast po aplikacji gorącą wodą z mydłem. Jeśli produkt zaschnął, użyć mieszaniny acetonu z ksylenem. Stosować raczej pędzle i/lub wałki.
Grunt na płytki i nieporowate podłoża RO 3333
Zawartość Lotnych Związków Organicznych (LZO/VOC) - 8 g/l
Poziomy emisji od A+ (bardzo niski) do C (wysoki).
Dodatkowe informacje na temat Lotnych Związków Organicznych.
Najczęściej zadawane pytania dot. gruntu do kafelek i gładkich, zwartych powierzchni Rust-Oleum 3333:
Jaki jest zalecany sposób przygotowania posadzki?
Dla najlepszych efektów, przed aplikacją zalecane jest przeszlifowanie posadzki. Poprzez szlifowanie pozbywamy się luźnych elementów podłoża, mleczka cementowego, otwieramy pory w posadzce.
Jest to kluczowy proces dla zapewnienia dobrego przylegania gruntu epoksydowego, dlatego też zalecamy wynajęcie szlifierki do posadzek. Wypożyczalnie sprzętu budowlanego oferują takie urządzenia w cenie około 100 zł za dobę.
Czy grunt Rust-Oleum 3333 można stosować na posadzki utwardzane powierzchniowo?
Grunt Rust-Oleum 3333 przeznaczony jest do aplikacji na zwarte, nieporowate materiały, takie jak płytki ceramiczne, zacierany mechanicznie beton oraz inne gładkie powierzchnie. Zapewnia doskonałą przyczepność do tych podłoży.
Jednak grunt NIE zapewnia dobrej przyczepności w przypadku posadzek utwardzanych powierzchniowo.
Posadzki betonowe utwardzane powierzchniowo (DST - dry shake topping / utwardzane korundem / utwardzane krzemianami) wykonuje się za pomocą wcierania metodą mechaniczną utwardzacza w postaci suchej posypki (mieszanki cementu, twardych wypełniaczy mineralnych i domieszek). Zatarta posypka tworzy gładką powierzchnię o zwiększonej odporności na penetrację olejów, smarów itp. Powłoki malarskie i lakiernicze posiadają bardzo słabą przyczepność do betonów utwardzanych powierzchniowo.
W przypadku aplikacji na tego typu podłoża, przed aplikacją gruntu Rust-Oleum 3333, beton należy ześrutować lub dogłębnie zeszlifować, celem całkowitego pozbycia się utwardzenia powierzchniowego. Dopiero następnie można aplikować grunt 3333.
System na zdjęciu powyżej: Grunt na kafelki RO 3333 + Posadzka epoksydowa ProFloor Plus + Nawierzchnia poliuretanowa P101
Sprawdź także:
Szybkoschnący podkład
na nieporowate podłoża
Posadzka epoksydowa
HardCoat 30-52
Jeżeli interesuje Państwa grunt na kafelki i zwarte, nieporowate podłoża Rust-Oleum 3333
prosimy o kontakt info@noxan.pl